[link]

#matematika #9. osztály #medián #módusz #tapasztalati szórás
2017. jún. 8. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Kiszámolod az átlagot:

(1*50+2*48+5*44+3*38+2*25+1*17+1*10)/15 = 557/15 = 37,13=Átlag=jelöljük Á-val, mert nincs kedvem gépelni

Szórásnégyzet:

[(50-Á)^2+2*(48-Á)^2+5*(44-Á)^2+3*(38-Á)^2+2*(25-Á)^2+(17-Á)^2+(10-Á)^2] / 15 = ezt kiszámold....

Szórás=az előző eredmény négyzetgyöke

2017. jún. 8. 15:18