Letudnátok nekem vezetni ennek a feladatnak a megoldását?


Hány oldalú az a szabályos sokszög, amelyiknek 8,5-szer annyi az átlója mint oldala? Mekkora egy belsőszöge a sokszögnek?

Előre is köszönöm! :D



2017. jún. 3. 19:38
 1/2 babosmak1654 válasza:
100%

oldalszám: n

átlószám: k


k = n(n-3)/2

8,5n = n(n-3)/2

0,5 * n^2 - 1,5 * n - 8,5 * n = 0

0,5 * n^2 - 10 * n = 0

(mivel sokszögről van szó, ezért leoszthatunk n-nel, mert tudjuk, hogy n értéke nem lehet 0)

0,5 * n - 10 = 0

0,5 * n = 10

n = 20


Tehát 20 oldala van


n oldalú konvex sokszög belső szögeinek összege:

(n - 2) * 180°

(20 - 2) * 180°

18 * 180° = 3240°

Mivel szabályos sokszög, minden szöge egyenlő:

3240 / 20 = 162°


162°-os egy darab szöge

2017. jún. 3. 20:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. jún. 4. 08:16