Hány oldalú az a szabályos sokszög, amelyiknek 8,5-szer annyi az átlója mint oldala? Mekkora egy belsőszöge a sokszögnek?
Előre is köszönöm! :D
2017. jún. 3. 19:38
1/2 babosmak1654 válasza:
oldalszám: n
átlószám: k
k = n(n-3)/2
8,5n = n(n-3)/2
0,5 * n^2 - 1,5 * n - 8,5 * n = 0
0,5 * n^2 - 10 * n = 0
(mivel sokszögről van szó, ezért leoszthatunk n-nel, mert tudjuk, hogy n értéke nem lehet 0)
0,5 * n - 10 = 0
0,5 * n = 10
n = 20
Tehát 20 oldala van
n oldalú konvex sokszög belső szögeinek összege:
(n - 2) * 180°
(20 - 2) * 180°
18 * 180° = 3240°
Mivel szabályos sokszög, minden szöge egyenlő:
3240 / 20 = 162°
162°-os egy darab szöge
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. jún. 4. 08:16