Rionen kérdése:

Hogyan álljak neki az alábbi feladatnak?

Van négy vektorom: v1(5,3,8), v2(1,3,4), v3(2,-1,5), v4(0,-12,-28).A v1 és v2 a H síkot feszíti ki a v3 v4 a K síkot feszíti ki. A két sík metszete egy origón átmenő egyenes. Meg kell határozni azt a w vektort ami ezt az egyenest generálja. A w vektor eleme a H-nak meg a K-nak így igaz rá, hogy v1c1+v2c2=v3c3+v4c4. Ha valaki tudna egy kis felvilágosítást adni, hogy milyen úton induljak el azt megköszönném.

2017. máj. 30. 23:45
 1/1 anonim válasza:
A 4 vektorodból ki tudod számolni a síkok normál vektorát, nh=v1×v2 es nk=v3×v4. Igy kapsz ket vektort, majd ezek keresztszorzata egy az egyenessel párhuzamos vektort ad, ismersz egy pontot amin atmegy, ismered az iranyvektorat -> megvan az egyenes egyenlete (is)
2017. jún. 6. 23:23