Valaki segít nekem megoldani ezt a kémia feladatot?

25 g fruktózt mérünk ki és feloldjuk 100 ml vízben. Hány liter 0,2 M-os fruktóz oldatot lehet elállítani? M fruktózt = 180,16 g.
2017. jún. 2. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
0,7 liter 0,2 M-es fruktóz oldatot lehet előálítani 25 g fruktózból.
2017. jún. 2. 12:19
 2/3 A kérdező kommentje:
De hogy lehet levezetni a megoldást? :/
2017. jún. 2. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:
m = M/n -> n = m/M -> n = 25/180,16 = 0,14 mol fruktózod van. 100 ml víz pontosan 0,1 köbdeci, mert 1000 ml = 1 l = 1 dm3. Neked kell 0,2 mol/dm3-s fruktózoldat, azaz c = 0,2, -> c = n/V, 0,2 = 0,14/x -> x = 0,14/0,2 = 0,7.
2017. jún. 2. 13:09