Hogyan változik a távvezetéken az energiaveszteség ha ugyanazt a teljesítményt 20kV helyett 200kV-os távvezetéken juttatjuk a fogyasztóhoz?2017. jún. 1. 14:32
1/2 anonim válasza:
P=U*I=I^2*R
Tehát ha a feszültség 10-szeresére változik adott teljesítmény mellett, akkor az áramerősség a tizedére csökken, míg az energiaveszteség az 1/100 részére.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:))
2017. jún. 4. 12:08