Hogyan kéne megoldani? Fizika feladat a transzformátorral kapcsolatban.

Hogyan változik a távvezetéken az energiaveszteség ha ugyanazt a teljesítményt 20kV helyett 200kV-os távvezetéken juttatjuk a fogyasztóhoz?

2017. jún. 1. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

P=U*I=I^2*R

Tehát ha a feszültség 10-szeresére változik adott teljesítmény mellett, akkor az áramerősség a tizedére csökken, míg az energiaveszteség az 1/100 részére.

2017. jún. 1. 15:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:))
2017. jún. 4. 12:08