Jó fizikus tudna segíteni? (transzformátorral kapcsolatos feladat)


Egy transzformátor primer tekercse 300 menetes, benne 40 V feszültség hatására 5A áram folyik. A szekunder tekercs feszültsége 200 V. Hány menetes a szekunder tekercs? Mekkora a szekunder áram erőssége? Mekkora a teljesítmény az egyes körökben?

Ezelőtti héten nem voltam suliban, és nem voltam a témazáró előtti gyakorláson. Ehhez hasonló feladat a füzetben és a könyvben sincs benne, és egyszerűen nem tudom megcsinálni. Sajna elég könyörtelen tanárom van, nem segít a hiányzóknak (pedig elég sokan vagyunk) gyakorolni :(


2009. márc. 11. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
1500 menet, 1A, 200W
2009. márc. 11. 18:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos felhasználva azt a tvt, miszerint: U(1)/U(2)=N(1)/N(2)

Innen N(2)=(U(2)/U(1))*N(1)=1500, tehát a szekunder tekercs 1500 menetes, ha ua anyagból készült a cumó, és nem mondok hülyeséget, akkor az ellenállás R(1)=R(2), szal R=U/I

innen U(1)/I(1)=U(2)/I(2), innen I(2)=(I(1)/U(1))*U(2)=25 A

2009. márc. 11. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:

na igen az áramerősség nem jó

már látom

2009. márc. 11. 18:06
 4/5 anonim ***** válasza:
A teljesítmény állandó, az áramerősség fordítottan, a menetszám egyenesen arányos a feszültséggel.
2009. márc. 11. 18:36
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. márc. 12. 09:52