Egy idegen érkezett egy faluba, ahol a borbéllyal szóba elegyedve megtudta, hogy azon a napon a falu 40 férfi lakosa közül 19-an voltak hajat nyíratni, 21-en borotválkozni jártak nála, 8-an pedig mindkét szolgáltatást igénybe vették. Határozd meg, hogy a férfi lakosság hány százaléka nem járt aznap a borbélynál?

2017. jún. 1. 11:13
 1/3 wrspeed80 ***** válasza:

19-8=11

21-8=13

Nyílván aki mindkettőt kérte az bele van számítva, ezért kell kivonni.

13+11=24

Összesen 24-en mentek hozzá.

(24/40)×100 a százalék.

2017. jún. 1. 11:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jún. 1. 12:02
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Az első válasza nem jó!


19-8=11 Ennyien csak hajat nyírtak

21-8=13 Ennyien csak borotválkoztak

8 Ennyien mindekettőt


11+13+8=32 Ennyien jártak a borbélynál. Akkor 40-32=8-an NEM jártak a borbélynál.


8/40*100%=20%

2017. jún. 2. 09:26