Egy idegen érkezett egy faluba, ahol a borbéllyal szóba elegyedve megtudta, hogy azon a napon a falu 40 férfi lakosa közül 19-an voltak hajat nyíratni, 21-en borotválkozni jártak nála, 8-an pedig mindkét szolgáltatást igénybe vették. Határozd meg, hogy a férfi lakosság hány százaléka nem járt aznap a borbélynál?2017. jún. 1. 11:13
1/3 wrspeed80 válasza:
19-8=11
21-8=13
Nyílván aki mindkettőt kérte az bele van számítva, ezért kell kivonni.
13+11=24
Összesen 24-en mentek hozzá.
(24/40)×100 a százalék.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jún. 1. 12:02
3/3 tatyesz válasza:
Az első válasza nem jó!
19-8=11 Ennyien csak hajat nyírtak
21-8=13 Ennyien csak borotválkoztak
8 Ennyien mindekettőt
11+13+8=32 Ennyien jártak a borbélynál. Akkor 40-32=8-an NEM jártak a borbélynál.
8/40*100%=20%