Fizika, kapcsolási feladat holnapra? SOS!


[link]


Előre is köszi!



2017. máj. 29. 22:56
 61/95 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el [link]


Értelmezd! kérdezz!

2017. máj. 31. 18:50
 62/95 A kérdező kommentje:
Akkor a 7 és a 60-at össze kell szorozni?
2017. máj. 31. 18:58
 63/95 anonim ***** válasza:

Nem!!!!!!


7/60 = 1/Re


Veszed a reciprokát


60/7 = Re

2017. máj. 31. 19:02
 64/95 A kérdező kommentje:

Amit küldtél azt eddig is értettem

Csak azt néztem hogy ha R=U×I akkor azt azzal kell számolni

2017. máj. 31. 19:05
 65/95 A kérdező kommentje:
Ja akkor a 3t is úgy kell a végén?
2017. máj. 31. 19:05
 66/95 anonim ***** válasza:
Igen! Attól függően, hogy mit keresel!
2017. máj. 31. 19:06
 67/95 anonim ***** válasza:
Nem! A 3. as feladatnál először a párhuzamosan kapcsoltat számolod ki. Majd utána a sorosan kapcsoltat.
2017. máj. 31. 19:07
 68/95 A kérdező kommentje:
Szóval 1/1+1/2+1/3=6/6+3/6+2/6=9/6 ohm=3/2
2017. máj. 31. 19:09
 69/95 anonim ***** válasza:

"Szóval 1/1+1/2+1/3=6/6+3/6+2/6=9/6 ohm=3/2"


NEM! Párhuzamos kapcsolásról van szó!


1/Re = 1/1 + 1/2 + 1/3 = 6/6 + 3/6 + 2/6 = 11/6


1/Re = 11/6


Re = 6/11

2017. máj. 31. 19:15
 70/95 A kérdező kommentje:
Az 5.nél?
2017. máj. 31. 19:29