Matek hazi SOS, valaki tud segiteni?


1.A tej tomegenek 8%a tejszin, a tejszin tomegenek 60%a vaj. Mennyi vaj lesz 5 l tejbol?Hany liter tejbol keszul 5 kg vaj?


2. A megtisztitott foldieper tomege 4,4 kg. Mekkora mennyiseget tisztitottak ha a tisztitasi veszteseg 12%?



2017. máj. 28. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Hirtelen SOS?

Egész hét végén mit csináltál?

2017. máj. 28. 21:35
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

1. Rossz a feladat, tömegszázalékokat ír, közben meg térfogatban (liter) adja meg a tejmennyiségét. Mivel a sűrűsége közel van az 1 kg/m3-hoz, némikerekítéssel lehet számolni 1 litert egy kilogramnak, amit a gyakorlatban sokszor megtesznek, de ez igen csúnya elvi hiba. Ha így számolunk:

5*0,08*0,6 a vaj tömege kg-ban

5*(100/60)*(100/8) a szükséges tej literben (de inkább kilogramban...)

2. 4,4*(100/88) a tisztítatlan eper kg-ban

2017. máj. 28. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:

5 l tej 8%-a 0,4 l. Ennyi a tejszín. Ennek 60%-a 0.24 l. Liter és kg között 1-1ben válthatunk szóval 0,24 kg =24 dkg vaj készül. Visszafele gondolkodva: 5/0.6/0.08= 104,17 l tejből készül 5 kg vaj.


Az epernél a veszteség 12% tehát ez a teljes mennyiség 88%-a. Ebből a 100%: 4,4/88*100= 5 kg

2017. máj. 28. 21:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso kettonek ment a zold kez!:) Az elsonek pedig, most jutott eszembe melle meg megtanultam 160 nemet szot ha ennyire erdekel:)
2017. máj. 28. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Hajrá. Ha még 1-2 hétig így folytatod, nem is marad több alap szó :)

Egyébként ennyire erőltetik nálatok a nyelvet, vagy a matek oktatás van ennyire lemaradva?

2017. máj. 28. 23:03
 6/6 A kérdező kommentje:
a matek az nem az enyem volt csak megigertem a baratomnak hogy megcsinalom, termeszetesen elfelejtettem:)
2017. jún. 14. 23:22