Valaki tud segíteni a matek házimban? a= (3-√2) négyzeten b= (3+√2) négyzeten MG=?


2017. márc. 31. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

mi?

nekem a tippem 7, de nem vagyok benne biztos, hogy jol értelmezem a feladatot

így számoltam:


gyok(a*b) = gyok((3-gyok(2))^2*(3+gyok(2))^2) =

= gyok((3-gyok(2))*(3+gyok(2)) * (3-gyok(2))*(3+gyok(2))) = gyok((3^2 - (gyok(2))^2) * (3^2 - (gyok(2))^2)) =

= gyok((9 - 2) * (9 - 2)) = (9 - 2) = 7

2017. márc. 31. 20:40
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Ez most mi akar lenni? Mi az az MG? Ennél azért illene több infót adni...
2017. márc. 31. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Picit pontosítanék, helyes amit írtam, de logikailag lehet beleköt a matektanár:)

gyok((9 - 2) * (9 - 2)) után:

= gyok(49)= 7


vagy a korábban írt helyett:

= abs(9-2), mert ugye gyok(a^2) = abs(a), csak jelen esetben az pozitív, szóval ha kötözködős a tanár, jó kiírni az abszolutertek jelet.

2017. márc. 31. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

#2: Itt írja a kérdező, hogy mértani közép:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2017. márc. 31. 20:44