Köszönöm!2017. máj. 28. 14:58
1/3 anonim válasza:
Az a kis felfele dolog mit jelez?
2/3 anonim válasza:
9^x=3*3^x^2
Mivel a^b*a^c=a^(b+c):
9^x=3^(1+x^2)
Mivel (a^b)^c=a^(c*b):
3^(2x)=3^(1+x^2)
Felhasználva, hogy ha a^b=a^c, akkor b=c:
2x=1+x^2
x^2-2x+1=0
(x-1)^2=0
x=1
3/3 anonim válasza:
9^x=3*3^x^2
<=> 3^2x=3*3^x^2 // :3^2x
1=3*3^x^2 - 2x // :3
1/3=3x^2 - 2x
<=> x^2 - 2x = -1
x^2 - 2x + 1 = 0 delta = 0
x=2/2=1