Sziasztok, valaki leellenőrizné, hogy jók ezek a megoldások?
1, O(2;1) r=5 kör egyenlete
2, x^2+y^2+4x-14y+43 egyenletű kör középpontja és sugara
Az 1,re nekem 25=(x-(-2))^2 + (y-1) jött ki
A 2,ra r= gyök10 O= (2;7)
2017. máj. 23. 14:33
1/3 anonim válasza:
O(2;1) r=5
egyenlete (x-2)^2+(y-1)^2=25
2,
(x+2)^2-4+(y-7)^2-49+43=0
(x+2)^2+(y-7)^2=10
O(-2;7) r=gyök10
2/3 anonim válasza:
Akinek ez 50%-os volt az kérem tegye hozzá a másik 50%-ot is. Tudjátok a jó pap is holtig tanul.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, szerintem is ezek a helyes megoldások ezért nem értem a lepontozást, de ha esetleg ő jobban tudja leírhatná! :)
Ha esetleg valakinek van ideje és megnézné ezt a feladatot is azt megköszönném!
A(2;2) B(2;6) C(6;4) háromszög köré írható kör egyenlete kéne.
2017. máj. 23. 16:35