Matematika koordináta geometria kör (? )


Sziasztok, valaki leellenőrizné, hogy jók ezek a megoldások?

1, O(2;1) r=5 kör egyenlete

2, x^2+y^2+4x-14y+43 egyenletű kör középpontja és sugara

Az 1,re nekem 25=(x-(-2))^2 + (y-1) jött ki

A 2,ra r= gyök10 O= (2;7)


2017. máj. 23. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

O(2;1) r=5

egyenlete (x-2)^2+(y-1)^2=25

2,

(x+2)^2-4+(y-7)^2-49+43=0

(x+2)^2+(y-7)^2=10

O(-2;7) r=gyök10

2017. máj. 23. 14:56
 2/3 anonim ***** válasza:
31%
Akinek ez 50%-os volt az kérem tegye hozzá a másik 50%-ot is. Tudjátok a jó pap is holtig tanul.
2017. máj. 23. 15:26
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, szerintem is ezek a helyes megoldások ezért nem értem a lepontozást, de ha esetleg ő jobban tudja leírhatná! :)

Ha esetleg valakinek van ideje és megnézné ezt a feladatot is azt megköszönném!

A(2;2) B(2;6) C(6;4) háromszög köré írható kör egyenlete kéne.

2017. máj. 23. 16:35