Tekintsük a koordinátarendszerben adott A(6;9) B(-5;4) C(-2;1) pontokat!
b) Írja fel az AB oldalegyenes egyenletét!
Egyébként tudom a választ (javítókulcs) de nem értem, hogy jött ki. Az y értékének kiszámolására lennék kíváncsi, a válaszokat előre is köszönöm. :)
2017. ápr. 14. 00:13
1/2 anonim válasza:
Kell az AB irányvektor: (-11;-5)
Ebből AB normálvektora: (5; -11)
Kell egy pont amin átmegy majd az egyenes: mondjuk A
A normálvektoros egyenlet:
Ax+By=Ax0+By0
vagyis: 5x-11y=-69
11y=5x+69
y=5/11x+69/11
2/2 anonim válasza:
Nem rossz. Másik mód: mivel nem függőleges az egyenes ezért y=ax+b alakban felírható, behelyettesítve azt a két pontot amin át kell mennie megkapjuk a 9=6a+b , 4=-5a+b egyenleteket; ezeket egymásból kivonva 5=11a ; a=5/11. Visszahelyettesítve pl az elsőbe, 9=30/11+b; 99-30=11b ;b=69/11. Természetesen ugyanaz jön ki.