Tudnátok koordináta-geometriában segíteni?


Tekintsük a koordinátarendszerben adott A(6;9) B(-5;4) C(-2;1) pontokat!


b) Írja fel az AB oldalegyenes egyenletét!


Egyébként tudom a választ (javítókulcs) de nem értem, hogy jött ki. Az y értékének kiszámolására lennék kíváncsi, a válaszokat előre is köszönöm. :)



2017. ápr. 14. 00:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Kell az AB irányvektor: (-11;-5)

Ebből AB normálvektora: (5; -11)

Kell egy pont amin átmegy majd az egyenes: mondjuk A

A normálvektoros egyenlet:

Ax+By=Ax0+By0

vagyis: 5x-11y=-69

11y=5x+69

y=5/11x+69/11

2017. ápr. 14. 01:14
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem rossz. Másik mód: mivel nem függőleges az egyenes ezért y=ax+b alakban felírható, behelyettesítve azt a két pontot amin át kell mennie megkapjuk a 9=6a+b , 4=-5a+b egyenleteket; ezeket egymásból kivonva 5=11a ; a=5/11. Visszahelyettesítve pl az elsőbe, 9=30/11+b; 99-30=11b ;b=69/11. Természetesen ugyanaz jön ki.
2017. ápr. 14. 08:01