Kerdeznek17 kérdése:

Hogy kapom meg az x értékét? ( Többi lent )

32,25=20*lg|x|

#matematika #matek.logaritmus
2017. máj. 12. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Osztunk 20-szal:


1,6125=lg|x|, definíció szerint x értéke annyi, mint 10^1,6125, tehát:


10^1,6125=|x|, ennek két megoldása van: x=10^1,6125 és x=-10^1,6125.

2017. máj. 12. 13:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Így:


[link]

2017. máj. 12. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért is lettem lepontozva? ...
2017. máj. 12. 14:44