32,25=20*lg|x|#matematika #matek.logaritmus
2017. máj. 12. 12:54
1/3 anonim válasza:
Osztunk 20-szal:
1,6125=lg|x|, definíció szerint x értéke annyi, mint 10^1,6125, tehát:
10^1,6125=|x|, ennek két megoldása van: x=10^1,6125 és x=-10^1,6125.