BokJoo kérdése:

Hogyan kell megoldani ezeket a 10. -es kémiai számolós feladatokat?


1) Számítsd ki a cellulóz moláris tömegét, ha n=5000!

2) Hány C6H10O5 összegképletű szerkezeti egység építi fel azt az amilózmolekát, amelynek moláris tömege 56 700 g/mol!


Kérlek ne utáljátok amiatt, hogy nem vagyok jó kémiából. Köszönöm a segítséget



2017. máj. 7. 11:37
 1/3 Arp Du ***** válasza:

1) képlete (C6H10O5)n

egy egység (C6H10O5) moláris tömege:

6*C(szén) atomtömege +10*H(hidrogén) atomtömege + 5*O(oxigén) atomtömege= 6*12 +10*1 +5*16=... g/mol

és ezt szorozd 5000-rel, mert 5000 egység van


2) egy C6H10O5 egység moláris tömege: lásd 1) 162 g/mol

56700 g/mol-ban ebből elfér: 56700 /162= 350 db

2017. máj. 7. 20:08
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!!
2017. máj. 9. 10:53
 3/3 Arp Du ***** válasza:
Szívesen
2017. máj. 11. 23:00