1) Számítsd ki a cellulóz moláris tömegét, ha n=5000!
2) Hány C6H10O5 összegképletű szerkezeti egység építi fel azt az amilózmolekát, amelynek moláris tömege 56 700 g/mol!
Kérlek ne utáljátok amiatt, hogy nem vagyok jó kémiából. Köszönöm a segítséget
2017. máj. 7. 11:37
1/3 Arp Du válasza:
1) képlete (C6H10O5)n
egy egység (C6H10O5) moláris tömege:
6*C(szén) atomtömege +10*H(hidrogén) atomtömege + 5*O(oxigén) atomtömege= 6*12 +10*1 +5*16=... g/mol
és ezt szorozd 5000-rel, mert 5000 egység van
2) egy C6H10O5 egység moláris tömege: lásd 1) 162 g/mol
56700 g/mol-ban ebből elfér: 56700 /162= 350 db
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!!
2017. máj. 9. 10:53