Hogy kell megoldani ezeket a matematika feladatokat?


1) Egy országban egy választáson a szavazókorú népesség 63,5%-a vett részt. A győztes pártra a résztvevők 43,6%-a szavazott. Hány fős a szavazókorú népesség, ha a győztes pártra 4 152 900 fő szavazott? Válaszát indokolja!


2) √2-5x (A gyökjel egészen az x-ig tart.)



2017. ápr. 22. 15:22
 1/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

A második feladatnál gondolom az a kérdés, hogy mikor értelmezhető az alábbi kifejezés.


Egy gyökös kifejezésnek akkor van értelme a valós számok halmazán, ha a gyökjel alatt nemnegatív (azaz vagy 0, vagy pozitív szám szerepel)


Nincs más dolgod, minthogy beállítsd a gyökjel alatti kifejezést nemnegatívra:


2-5x >= 0 (hozzáadunk mindkét oldalhoz 5x-et)

2 >= 5x (osztunk 5-tel)

2/5 >= x


Válasz: A gyökös kifejezés akkor értelmezhető a valós számok halmazán, ha 2/5 >= x.

2017. ápr. 22. 15:27
 2/4 anonim ***** válasza:

1) 4 152 900 fő * 1/0,436 = 9 525 000 fő vett részt a szavazáson

9 525 000 fő * 1/0,635 = 15 000 000 fős a szavazókorú népesség.

Indok: mert csak. Így ki lehet számolni.

2017. ápr. 22. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Legyen a szavazókorúak száma x.


szavazókorú népesség 63,5%-a vett részt = 0,635x

A győztes pártra a résztvevők 43,6%-a szavazott = (0,635 * 0,436)x


Hány fős a szavazókorú népesség, ha a győztes pártra 4 152 900 fő szavazott?

(0,635 * 0,436)x = 4152900

x = 15000000, x pedig a szavazókorúak száma, így ez a megoldás.

2017. ápr. 22. 17:25
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
46%
Úgy kell megoldani, hogy leülsz és kiszámolod.
2017. ápr. 23. 15:02