Matek feladat megoldásának menete?


Sziasztok, így hangzik a kérdés:

Egy mértani sorozat második tagja 32, hatodik tagja 2. Mekkora a hányados?

A megoldás pontos menetét leírnátok nagyon részletesen? Köszönöm! :)


2017. máj. 5. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

a2=32

a6=2

a2*q^4=a6

32*q^4=2

q^4=2/32

q^4=1/16 /4-dik gyök

q=+-1/2

2017. máj. 5. 14:34