Mi a keverési feladat megoldásának menete?

20%-os sóoldathoz mennyi vizet vagy sót keverjünk,hogy 10 kg 25%-os oldatot kapjunk?

2017. jan. 27. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

x kg 20%-os sóoldathoz keverünk (10-x) kg sót keverünk, hogy (20-nál magasabb) 10 kg 25%-os oldatot kapjunk.


Tehát x·0.2 + (10 - x)·1 = 10·0.25, azaz x=9,375 kg. Tehát az első összetevő sótartalma 9,375*0,2=1,875 kg, a második összetevő 0,625 kg és az eredmény 2,5 kg só. Sz. Gy.

2017. jan. 27. 17:40
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! és azt mi alapján döntöm el hogy vizet vagy sót keverjek? illetve a víz 100% vagy 0%? és a (10-x)-et miért szorzom 1-gyel?
2017. jan. 27. 18:18
 3/4 Arp Du ***** válasza:
100%

20%-osból 25%-os oldatot szeretnél, a sótartalom nő 20%-> 25%, sót (vagy töményebb sóoldatot) kell hozzáadni.

Ha vizet adsz a 20%-os oldathoz, azzal hígítod és <20% lesz a sótartalma. Ha pl. 10%-os sóoldatot szeretnél a végére, akkor keverj vizet hozzá.


A tiszta víz sótartalma 0%, a keverési egyenletben az só (oldott anyag) tartalom van.


(10-x)kg só, sótartalma 100%, az 1 azt jelenti 100%: 1=100%/100. Ha (10-x)-nek a 100%-át veszed, az olyan mintha 1-gyel szorzod.

pl. az x kg sóoldatot 0,2-vel szorzod, mert 0,2=20%/100. Ha x-nek a 20%-át veszed, az olyan mintha 0,2-vel szorzod.

2017. jan. 27. 19:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Tündérek vagytok köszönöm! Leesett a tantusz :)
2017. jan. 27. 20:39