Binomiális eloszlás, de hogyan?


Egy alkatrészhalmazból 6 elemű mintát vettünk visszatevéssel. Annak valószínűsége, hogy a minta 3 db selejtet tartalmaz: 4/25. Mekkora a selejtarány?


Hogyan kell ezt a feladatot elkezdeni? Képletet tudom, de valahogy nem bírom értelmezni ezt a feladatot.



2017. ápr. 29. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:

P(3db selejt)=3/25=(n alatt k)*p^n*(1-p)*(n-k)

ahol:

n: kivett elemek száma, (6)

k: selejtes elemek száma (3)

p: annak a valószínűsége, hogy a kihúzott elem selejtes (keresett vaószínűség)

Így:4/25=6alatt3*x^3*(1-x)^3

innentől már csak egyenletrendezés.

2017. ápr. 29. 17:58
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2017. ápr. 29. 18:03