Tom Benko kérdése:

Matek zsenire lenne szükségem! Van itt ilyen?

Bizonyítsd be, hogy 1+1=2! Csak korrekt, teljes logikai levezetést fogadok el!

#matematika #okos #zseni #matek zseni
2017. ápr. 22. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

lol.

1+1=2

2!=1*2=2

kész. ennél teljesebb logikai levezetést nem kapsz XD

2017. ápr. 22. 14:35
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért játszod a hülyét? Más kérdésekhez te magad linkeled Az analízis alapjait.
2017. ápr. 22. 14:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Elemeit, nem alapjait.
2017. ápr. 22. 14:57
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

1+1=2 <=> (1+1)^2=2^2 -> 1+2+1=4 -> 4=4

Gondolom csak trollkodás a kérdés, de egyszer láttam, hogy valaki így próbálta "bizonyítani".

2017. ápr. 22. 16:54
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
A természetes számok Peano-axiómáival könnyedén bizonyítható, keress rá angolul, biztosan lesz találat.
2017. ápr. 23. 03:14
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Minek ehhez zsenialitás vagy angol nyelv? Axiómák: 1. A nulla szám. 2. Ha a szám, akkor az azt követő is szám. 3. A nulla nem követi egyik számot sem. 4. Ha két szám ugyanazt a számot követi, akkor azok egyenlők. 5. Ha az S halmaz tartalmazza a nullát és az S minden számának a következőjét, akkor minden szám az S-ben van. Összeadás: x+0=x, x+S(y)=S(x+y) . Az S(0)-t rövidítsük az 1 jellel, az S(1)-t a 2 jellel. Akkor a kérdés 1+1. Írjuk be az 1 definícióját az egyik 1-es helyére, majd alkalmazzuk a második összeadásra vonatkozó axiómát majd végül az elsőt: 1+S(0)=S(1+0)=S(1)=2. Kész.
2017. ápr. 23. 05:51
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Tanár Úr!

Egyszerre csak egy kérdést!


"Matek zsenire lenne szükségem! Van itt ilyen?"


Nincs!

2017. ápr. 23. 07:47
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha csak korrekt, teljes logikai levezetést fogadsz el, akkor jó lenne megadnod az axióma- és definíciórendszert, amiben az állításod értelmezhető. Különben azt találom mondani, hogy az 1+1=2 legyen axióma, azaz az ,,1+1=2" már kész levezetése az állításnak. :)
2017. ápr. 23. 14:30
 9/13 A kérdező kommentje:
@2: Az utolsó kulcsszót lehúzta a rendszer. :( Gondoltam, kicsit megtrollkodom a sok "matekzsenit" kereső iskolást, majd linkelgetem nekik.
2017. ápr. 23. 14:51
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Aki lepontozta a Peano axiómás levezetésemet fentebb az mi a pics..nak tette?
2017. ápr. 23. 18:48
1 2