Hogyan kell megoldani ezt a matek feladatot? (differenciálegyenlet)


[link]


Köszönöm.


2010. máj. 14. 10:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
2010. máj. 14. 11:39
 2/12 A kérdező kommentje:
Letudná valaki vezetni ezt?
2010. máj. 14. 13:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem csak annyi, hogy egy oldalra rendezed, és utána kiintegrálod?
2010. máj. 14. 16:59
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha tudnám,hogy kell megoldanám.
2010. máj. 14. 17:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval y'(1-y)=x, és most integrálsz. Integrál (dy/1-y)=x^2/2, -ln (1-y)=x^2/2, ahol 1-y abszolút értékben van. Tehát y=1-e^(-x^2/2). Igazából ez csak egy erős tipp, de valaki javítson ki, ha tévedek.
2010. máj. 14. 17:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Oké, leellenőriztem, és jó. Előző voltam.
2010. máj. 14. 17:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a konstansokat lefelejtettem, de remélem, az nem olyan nagy probléma...
2010. máj. 14. 17:10
 8/12 A kérdező kommentje:
Hmm konstans? :)
2010. máj. 14. 19:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Tudod, az integrációs állandó, azt hiszem, amit megadtam az egy partikuláris megoldás volt, ahol c=0, bocsáss meg, de Neked tényleg halvány fogalmad sincs az egészről, jól sejtem, ugye?
2010. máj. 15. 00:34
 10/12 A kérdező kommentje:

kb. :)

De próbálom felfogni.

2010. máj. 15. 08:13
1 2