Itt a feladat:

500km-re utazok el. Az út felét (250km-t)70 km/h teszem meg, majd a másik felén 110km/h megyek. Mekkora az átlagsebességem ha egyenletesen haladok? (nincs benne gyorsuló mozgás, ellenállás stb.)

Remélem tudtok segíteni. :)



2017. ápr. 20. 17:12
 1/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
61%

A kérdés a sebesség: v = s / t

Ebből tudod az "s"-t (500km)

Tehát előbb azt kell kiszámolnod, hogy az egész út mennyi időt vett igénybe.


Külön-külön számold ki, hogy a két rész mennyi ideig tartott.

v = s / t ---> t = s / v

Tehát az első fele: t = 250km / 70km/h


Ugyanígy számold ki a másik felét, add össze a két időt és már vissza is térhetsz az első egyenlethez.

2017. ápr. 20. 17:15
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi😃
2017. ápr. 20. 17:29
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
Miért pontoztátok le a válaszomat? Elrontottam valamit?
2017. ápr. 20. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Könnyen levezethető, hogy ebben az esetben az átlagsebesség a részsebességek harmonikus közepe, vagyis:

va = 2*v1*v2/(v1 + v2)

Ha igényli a kérdező, szívesen leírom.

2017. ápr. 20. 21:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen de nem kell..😃 így már ment.
2017. ápr. 21. 08:16