Kérlek segítsetek! Köszönöm!2017. ápr. 18. 10:34
1/1 anonim válasza:
A csapatok számát jelöljük n-nel.
Minden csapat játszik sz összes többi csapattal, tehát egy csapat n-1 meccset játszik, mivel saját magával nem tud.
Tehát az összes meccs száma: n*(n-19)/2
mivel minden meccset kétszer számoltunk.
n*(n-1)/2=66
n*(n-1)=132
n*n-n=132
n*n-n-132=0
(n+11)*(n-12)=0
Egy szorzat eredménye csak akkor lehet 0, ha minimum az egyik tag is egyenlő nullával.
Tehát:
n+11=0 vagy n-12=0
-11=n vagy 12=n
Mivel a csapatok száma nem lehet negatív, így a mérkőzésen 12 csapat vett részt.