Az egyik olimpián a magyar csapat 22 érmet nyert. Az ezüstérmeik száma az aranyérmeik és bronzérmeik együttes számának 3/8 része. Hány ezüstérmet nyert ezen az olimpián a magyar csapat?

2015. dec. 6. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen az arany és bronzérmek számának összege x, így:

x + 3x/8 = 22

8x + 3x = 176

11x = 176

x = 16


Mivel az ezüsérmek száma a kérdés, vagy azt mondod, hogy az 22-16=6, vagy kiszámolod hogy (3*16)/8=6

2015. dec. 6. 15:40
 2/2 anonim ***** válasza:

A:Arany

E: Ezüst

B: Bronz


a+b+e = 22

(a+b)* 3/8 = e

Most kifejezed úgy,hogy 1 ismeretlenes legyen

a+b = 22-e (1. egyenletből)

Másodikba behelyettesíted

(22-e)*3/8 = e

22-e = e/ (3/8)

22= e + e/(3/8)

e = 6


Ellenőrzés: 16* 3/8 = 6

2015. dec. 6. 15:50