9200N súlyú gépkocsi induláskor 15s-ig 1,2m/s2 gyorsulással mozog.
a, Mekkora a gyorsítási munka?
b, Mekkora a motor munkája és teljesítménye, ha 0,02 a súrlódási együttható?
2017. ápr. 17. 13:00
1/1 crudy válasza:
Na hat a gyorsitasi munkan Wgy= a mozgasi energia megvaltozasaval ami Ek=1/2m×v^2. Szoval ∆E=1/2m2×v2^2-1/2m1×v2^2.
Munka W=F×s. Melybol az ut a/2×t^2. Ehez hozza kell meg venni a surlodasi erot is ami Fs=m×g×mü. Szoval W=(F+Fs)×s a teljesitmeny pedig P=W×t