Plébán Kristóf kérdése:

Fizika dolgozatfüzet B4 Mi a megoldásai?


6. Egy műanyag orvosi fecskendő végét ujjunkkal befogjuk, és kissé kijjebb húzzuk a dugattyúját. Hogyan változott a fecskendőben a.) a levegő térfogata

b.) a levegő nyomása?


9. Egy 0,5(köb)méter térfogatú 39000 N súlyú vastömböt a víz alatt tartunk.

(1(köb)méter víz súlya 10000N)

a.) Mekkora a vastömb által kiszorított víz térfogata?

b.) Mekkora súlyú vizet szorít ki a vastömb?

c.) Mekkora felhajtóerő hat rá?

d.) Mekkora erővel kell a víz alatt tartani?


Előre is köszi!


2017. ápr. 11. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Van ennek helye. Nem ez.
2017. ápr. 11. 19:08
 2/2 anonim válasza:

1.- Térfogat nő

- Nyomás csökken

2.a, 0,5 m^3

b, 500 kg

c, Akkora, amennyi a kiszorított vízre hatna 500*g = 500*9,81 (vagy 10, ahogy tetszik) Newton - Nyilván ellentétes irányban, azaz felfelé.Azaz 5000 NEWTON

d,9000N-5000N=34000N

2017. ápr. 11. 19:46