6. Egy műanyag orvosi fecskendő végét ujjunkkal befogjuk, és kissé kijjebb húzzuk a dugattyúját. Hogyan változott a fecskendőben a.) a levegő térfogata
b.) a levegő nyomása?
9. Egy 0,5(köb)méter térfogatú 39000 N súlyú vastömböt a víz alatt tartunk.
(1(köb)méter víz súlya 10000N)
a.) Mekkora a vastömb által kiszorított víz térfogata?
b.) Mekkora súlyú vizet szorít ki a vastömb?
c.) Mekkora felhajtóerő hat rá?
d.) Mekkora erővel kell a víz alatt tartani?
Előre is köszi!
2017. ápr. 11. 18:59
2/2 anonim válasza:
1.- Térfogat nő
- Nyomás csökken
2.a, 0,5 m^3
b, 500 kg
c, Akkora, amennyi a kiszorított vízre hatna 500*g = 500*9,81 (vagy 10, ahogy tetszik) Newton - Nyilván ellentétes irányban, azaz felfelé.Azaz 5000 NEWTON
d,9000N-5000N=34000N