Lalauki kérdése:

Hány éves Anna és Béla ha életkorának külömbsége 16, és tudjuk, hogy 8év múlva életkoraik hányadosa 2,6 lesz?


Ha behelyettesítjük hogy Anna=a es Béla=b

Akkor a-b=16

Ebből meghatározzuk mondjuk hogy a=16+b

De a másikat nemtudom, hogy írjam fel.. segítség!



2017. ápr. 13. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
(a+8)/(b+8)=2,6
2017. ápr. 13. 23:21
 2/4 anonim ***** válasza:
a+8/b+8=2,6
2017. ápr. 13. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze zárójellel. 
2017. ápr. 13. 23:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Összegezve:


Ha Anna életkora A, Béla életkora B, akkor az első feltétel miatt A-B=16. 8 év múlva Anna A+8, Béla B+8 éves lesz, akkor a második feltétel szerint (A+8)/(B+8)=2,6. Az első egyenletből ügyesen levezetted, hogy A=16+B, ezt beírhatod a második egyenletben A helyére, ekkor ezt kapod: (16+B+8)/(B+8)=2,6, ezt az egyenletet már meg tudod oldani.


Ennél egyszerűbb algebrai megoldás, hogyha egyenesen nekimegyünk; hogyha Anna A éves, akkor Béla A+16 éves, 8 év múlva A+8 és A+24 évesek lesznek, ezek hányadosa (A+8)/(A+24), ennek kell 2,6-nek lennie, tehát (A+8)/(A+24)=2,6, ezzel megspóroltunk egy egyenletet.

2017. ápr. 14. 00:16