1. Anna, Béla, Csaba, Dezső, Emil az iskola büféjében vásárolnak,8 különböző süti van . Hány féle képpen vehetik meg a sütiket? 2. ugyanugy 8 kül. Süti van és ha Anna kiválaszt magának 5-öt akkor hány féle képpen választhat?

2012. szept. 25. 16:53
 1/2 A kérdező kommentje:
valaki ? fontos lenne!
2012. szept. 25. 16:59
 2/2 BKRS ***** válasza:

1)

Gondolom mindegyik sut fajtabol van boven.

Mindegyikuk egymastol fuggetlenul 8 kulonbozo sutit vehet ezert 8^5 kulonbozo megoldas van.


Ha esetleg minden suti fajtabol csak 1 van,

akkor 8!/(8-5)! = 6720 kulonbozo megoldas van. Az elso vasarlo ugyanis meg 8 kulonbozo sutit vehet, a masodik mar csak 7-et, stb... igy 8*7*6*5*4 = 8!/3! kulonbozo megoldas lesz.


2)8-bol 5-ot (8 alatt 5) = 8!/(5!*(8-5)!)= 56 kulonbozo modon lehet.

2012. szept. 25. 17:00