2012. szept. 25. 16:53
1/2 A kérdező kommentje:
valaki ? fontos lenne!
2012. szept. 25. 16:59
2/2 BKRS válasza:
1)
Gondolom mindegyik sut fajtabol van boven.
Mindegyikuk egymastol fuggetlenul 8 kulonbozo sutit vehet ezert 8^5 kulonbozo megoldas van.
Ha esetleg minden suti fajtabol csak 1 van,
akkor 8!/(8-5)! = 6720 kulonbozo megoldas van. Az elso vasarlo ugyanis meg 8 kulonbozo sutit vehet, a masodik mar csak 7-et, stb... igy 8*7*6*5*4 = 8!/3! kulonbozo megoldas lesz.
2)8-bol 5-ot (8 alatt 5) = 8!/(5!*(8-5)!)= 56 kulonbozo modon lehet.