1. feladat: [link]
a középsőből a legutolsó, vagyis a h, aminek elvileg a végeredménye: √26/6
2. feladat: [link]
legutolsó feladatból a c, aminek 18,60° a végeredménye.
Előre is köszönöm szépen, szükségem lenne rá nagyon! :)
2017. ápr. 11. 22:33
1/2 anonim válasza:
1.: Amikor két pont távolságát akarod, először ki kell számolni a két pont által megadott vektort. Ez most az AB-vektor (A-ból B-be mutat.) Ennek a vektornak az első koordinátáját úgy kapod meg, hogy a B pont első koordinátájából kivonod az A pont első koordinátáját, tehát 1/3-1/2=2/6-3/6=-1/6. A vektor második koordinátáját ehhez hasonlóan számolod, tehát B pont második koordinátájából A-pont második koordinátája: 5/3-5/2=10/6-15/6=-5/6. Ezzel megkaptad, hogy AB vektor koordinátái (-1/6;-5/6). Ezek után kiszámolod a vektor hosszát úgy, hogy a két koordináta értékét négyzetre emeled, összeadod majd gyököt vonsz belőle, tehát gyök alatt (-1/6)^2+(-5/6)^2. A megoldás pedig gyök 26/36.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, most már mindent értek, sokat segítettél! :)
2017. ápr. 12. 15:00