Egy 90 cm hosszú elhanyagolható tömegű rúd egyik végére 4kg a másik végére 14 kg tömegű testet erositunk. Hol kell alatamasztani hogy egyensúlyban legyen?


2017. ápr. 8. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyensúly <=> ha M1=M2

M=F*k

M=m*g*k


Felhírhatsz rá egy egyenletrendszert:

I.m1*g*k1=m2*g*k2

II.k1+k2=90


Megoldod az egyenletrendszert, majd k1-t vagy k2-t kivonod a 90ből és megkapod, hogy hol kell alátámasztani a testet.

2017. ápr. 8. 11:30
 2/3 anonim ***** válasza:

90/18=5

14x5=70cm

2017. ápr. 8. 11:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 8. 11:49