Köszönöm ha segítetek! 14/L2015. febr. 23. 15:43
1/1 TamásTóth válasza:
Szia,
Ugye v=s/t velirod ezt mindkét emberre:
Első ember: 6 m/s (mivel 360 métert tesz meg 1 perc alatt =60s)
Második ember: 4 m/s
Tegyük fel, hogy az idő amíg lefutotta az első a távot az t
Ekkor az idő amíg lefutotta a második a távot az t+140 (azért mert ugye elöbb indult 20 másodperccel és 120 másodperccel késöbb ért be)
Ekkor mivel ugyanazt a távot futották az eredeti v=s/t egyenletet átalakítva kapjuk hogy s = v*t tehát:
6*t = 4*(t+140)
Ezt levezetve megkapod, hogy t = 280 tehát az első futó 280 másodperc alatt tette meg a távot.
és ezt visszahelyetessítve megkapod hogy hány métert futottak:
6*280=1680
Tehát 1680 méter hosszú a pálya