√-ez négyzetgyököt akar jelezni!2017. ápr. 5. 20:28
1/5 anonim válasza:
Na és mi van a gyök alatt? Csak az x és a másik oldalon csak a kettő, vagy a teljes kifejezés (x-2 és 2-x)?
2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat igazad van nem figyeltem meg jól a feladatot :) (√x-2)=(√2-x)
2017. ápr. 5. 21:01
3/5 Pelenkásfiú válasza:
Ezzel most ugyanazt írtad le. :)
Ez a két lehetőség van:
√x - 2 = √2 - x
√(x-2) = √(2-x)
De jelen esetben ugyanaz a megoldás: 2
Mindkét oldalt emeld négyzetre, utána már könnyű megoldani.
Aztán ellenőrizni kell, hogy az eredeti kifejezésben a gyök jel alatt ne legyen negatív szám és ennyi.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ így valamennyire tudok tájékozódni a dologban
2017. ápr. 5. 21:18
5/5 Pelenkásfiú válasza:
√(x-2) = √(2-x) / négyzetre emelés
(x-2) = (2-x)
x = 2-x+2
x = 4-x
2x = 4
x = 2
Gyök alatt így 2 - 2 = 0, ami nem negatív, tehát jó a megoldás.