√-ez négyzetgyököt akar jelezni!

2017. ápr. 5. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Na és mi van a gyök alatt? Csak az x és a másik oldalon csak a kettő, vagy a teljes kifejezés (x-2 és 2-x)?
2017. ápr. 5. 20:37
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat igazad van nem figyeltem meg jól a feladatot :) (√x-2)=(√2-x)
2017. ápr. 5. 21:01
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ezzel most ugyanazt írtad le. :)

Ez a két lehetőség van:

√x - 2 = √2 - x

√(x-2) = √(2-x)


De jelen esetben ugyanaz a megoldás: 2


Mindkét oldalt emeld négyzetre, utána már könnyű megoldani.

Aztán ellenőrizni kell, hogy az eredeti kifejezésben a gyök jel alatt ne legyen negatív szám és ennyi.

2017. ápr. 5. 21:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ így valamennyire tudok tájékozódni a dologban
2017. ápr. 5. 21:18
 5/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

√(x-2) = √(2-x) / négyzetre emelés

(x-2) = (2-x)

x = 2-x+2

x = 4-x

2x = 4

x = 2


Gyök alatt így 2 - 2 = 0, ami nem negatív, tehát jó a megoldás.

2017. ápr. 6. 08:00