Körrel kapcsolatos kérdés. Hogyan kell kiszámolni, mi micsoda? Semmit nem tudok erröl, mert általánosban nem vettük, viszont a tanár most elvárja. Valaki elmagyarázná?


Milyen távol van egy 24 cm átmérőjű kör középpontjától a 8 cm hosszú húrja? Mekkora a húrhoz tartozó középponti szög?


Két egymást metsző kör közös húrja 24 cm. Határozzuk meg a körök középpontjának távolságát, ha a körök sugara 13, illetve 15 cm!


Egy 30 cm átmérőjű körből a lehető legnagyobb területű négyzetet vágjuk ki. Hány százalékos az anyagveszteség?


Egy négyzet alapú egyenes gúla alapéle 18 cm, oldaléle 24 cm. Mekkora a gúla felszíne és magassága? Az oldalél és az oldallap hány fokos szöget zár be az alaplappal?


Egy négyzet alapú gúla alapéle 20 cm, oldaléle 25 cm. Mekkora a gúla felszíne és magassága? Az oldalél és az oldallap hány fokos szöget zár be az alaplappal?



2014. máj. 13. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyik:


[link]

2014. máj. 13. 16:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy másik:


[link]

2014. máj. 13. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy 30 cm átmérőjű körből a lehető legnagyobb területű négyzetet vágjuk ki. Hány százalékos az anyagveszteség?


d = 30 cm --> r = 15 cm

Tk = r²·π = 706,86 cm²


A kör átmérője a négyzet átlója. A négyzet átlója oldalának √2-szerese.

d = a·√2 --> a = 30/√2


A négyzet területe: a² = 900/2 = 450 cm²


ΔT = 256,86 cm²


100·ΔT/Tk = 36,34 --> 36%

2014. máj. 13. 20:32