A tér egyik síkjában adva van egy ABCD trapéz, amelynek AC és BD átlói az M pontban metszik egymást. Tudjuk, hogy az ABM és a CDM háromszögek területeire igaz:T(ABM)=9, T(CDM)=4.2017. ápr. 1. 14:30
1/2 anonim válasza:
Általános vagy egyenlő szárú trapézról van szó, azt lehet tudni?
2/2 anonim válasza:
Ha nem számoltam el valamit, akkor 25.
ABM és CDM háromszög hasonló. (Egy szögük csúcsszög, másik kettő váltószög). Területük aránya: 9/4, oldaluk aránya ennek gyöke, vagyis 3/2. Ha a rövidebb alap b, akkor a nagyobb 1,5b. Ugyanígy a b-hez tartozó magasság m, és 1,5b-hez tartozó magasság 1,5m. A kisebb háromszög területe bm/2=4 bm=8
A trapéz magassága a 2 háromszög magasságának az összege, vagyis 2,5m. T=(b+1,5b)2,5m/2=(2,5b*2,5m)/2=6,25*8/2=25
(Ez csak akkor lesz jó, ha a trapéz 2 párhuzamos oldala AB és CD.)