Egy kör alakú parkot körbesétálva 250 métert kell megtennünk. Mekkora területű a park?


Elég ha azt megmondjátok, hogyan kell kiszámolni, aztán a számolást már elvégzem...:D

(amúgy ezt így a kör kerülete, területe és pi dolgokkal kell kiszámolni, nemtudom lehet e máshogy..^^")


2010. máj. 12. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

K=2*r*π

250=2*r*3.14

ezt kiszámolod ebből megkapod mennyi az "r".


És ezt behelyettesíted a terület képletbe(T=r a négyzeten * pí)

2010. máj. 12. 15:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

K=2rπ <-- ebbe behelyettesítjük a meglévő adatokat

250=2rπ <---egyszerű egyismeretlenes egyenlet, az r-t kell meghatározni. Ehhez átrendezzük:

r=250/2π= kb. 39,81 m


A kör területképletét használva.

T=r^2π=39,81^2π= kb. 4976, 39 m

2010. máj. 12. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a parkot körbesétálod, akkor végigmész a "kerületén".

Vagyis tudjuk, hogy a park kerülete 250 m.

Tudjuk, hogy a kör kerületét a 2rπ képlettel határozhatjuk meg.

Tehát:

2rπ = 250 /:2π

r=~39,79 m

Tudjuk a kör sugarát, ebből pedig meghatározható a terület:

T=rrπ, vagyis: 39,79*39,79*3,1415=~4973,76 m^2


A park (~)4973,76 m^2 területű. //

2010. máj. 12. 15:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megcsináltam^^:D
2010. máj. 12. 16:05