matematika,matek,derekszog,pitagorasz2017. márc. 26. 13:13
1/1 anonim válasza:
A derékszögű háromszög területe a két befogó szorzatának a fele.
T=240; a=10
240=10*b/2
480=10*b
48cm=b
Innen Pitagorasz tétellel jön
C^2=10^2 + 48^2
Ezt már rád bízom.