Egy derékszögű háromszög területe 240cm2, az egyik befogója 10cm. Mekkora a másik befogója és az átfogója?

matematika,matek,derekszog,pitagorasz

2017. márc. 26. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:

A derékszögű háromszög területe a két befogó szorzatának a fele.

T=240; a=10

240=10*b/2

480=10*b

48cm=b

Innen Pitagorasz tétellel jön

C^2=10^2 + 48^2

Ezt már rád bízom.

2017. márc. 26. 13:22