64km-es az út. Elejétől indul az A, végétől a B. Egymás felé mennek. Az A 16km/h sebességgel indul 7 órakor. A B 12km/h sebességgel indul 9:30 kor. Mikor találkoznak, hány kilóméterre?


2017. márc. 19. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1)

A 7 órakor induló A, B indulásáig (9:30) 2,5 órányit halad.

Ezalatt 2,5 h * 16 km/h = 40 km-t tesz meg.

Marad 64 km – 40 km = 24 km.


2)

9:30-tól együttesen 16 km/h + 12 km/h = 28 km/h sebességgel haladnak.

A 24 km megtételéhez 24 km : 28 km/h = 24/28 = 6/7 óra kell.


3)

6/7 óra alatt A 6/7 h * 16 km/h = 96/7 km-t tesz meg.

6/7 óra alatt B 6/7 h * 12 km/h = 72/7 km-t tesz meg.


4)

72/7 km = 10,│285714│… km.

► V á l a s z : A végétől (ahonnan B indult) kb. 10,2857 km-re találkoznak.


5)

B 9:30-kor indult, 12 km/h sebességgel haladt és kb. 10,2857 km-t tett meg.

Ekkora úthoz, ekkora sebességgel való megtételéhez

10,2857 km : 12 km/h ≈ 0,857141666… óra idő kell


0,857141666 óra ≈ 51,43 perc.


9:30 + 0:51,43 = 10:21,43 óra.


► V á l a s z : kb. 10 óra 21,43 perckor találkoznak.


• E l l e n ő r z é s :

A 3 óra 21,43 perc alatt 53,7 km-t tesz meg.

B 51,43 perc alatt 10,286 kmt- tesz meg.

53,7 + 10,286 = 63,986 km

Ahhoz képest, hogy hány kerekítés volt, egész közel van 64 km-hez.

2017. márc. 19. 13:45