72 km/h sebességgel egyenletesen haladó autó egy nyugvóhoz érkezik amely ebben a pillanatban 5 m/s^2 gyorsulással indul. Mikor és hol találkoznak legközelebb?


2014. szept. 7. 14:01
 1/1 anonim ***** válasza:

v1=20m/s

a1=0

v2=0

a2=5m/s^2

s=s1=s2

t=t1=t2

-------

s = v1*t = 20*t

s = v2*t + (a/2)*t^2 = 0 + (5/2)*t^2

Tehát:

20*t = (5/2)*t^2

20 = (5/2)*t

8=t, tehát 8 másodperc múlva találkoznak


A megtett út pedig s=v1*t=20*8=160m

2014. szept. 7. 14:18