2014. szept. 7. 14:01
1/1 anonim válasza:
v1=20m/s
a1=0
v2=0
a2=5m/s^2
s=s1=s2
t=t1=t2
-------
s = v1*t = 20*t
s = v2*t + (a/2)*t^2 = 0 + (5/2)*t^2
Tehát:
20*t = (5/2)*t^2
20 = (5/2)*t
8=t, tehát 8 másodperc múlva találkoznak
A megtett út pedig s=v1*t=20*8=160m