2014. aug. 20. 21:52
1/4 A kérdező kommentje:
2014. aug. 20. 21:57
2/4 A kérdező kommentje:
itt van ugye kettő lehetőség, melyik az igaz???
2014. aug. 20. 21:58
3/4 anonim válasza:
C2H2 + Br2 --> C2H2Br2
m (Br2)= 48 g
M= 160 g/mol
n=m/M= 0,3 mol brómunk van--> 0,3 mol bróm 0,3 mol acetilénnel reagál
m (acetilén) oldat = 200 g
noa (oldott anyag) = 0,3 mol
M= 26 g/mol
moa (oldott anyag)= n*M= 7,8 g
m/m%= 7,8/200 * 100 = 3,9 %