Hány tömegszázalékos az az acetilén oldat amely 200g ja feleslegben adott brómból 48 gramot fogyaszt el?


2014. aug. 20. 21:52
 1/4 A kérdező kommentje:
2014. aug. 20. 21:57
 2/4 A kérdező kommentje:
itt van ugye kettő lehetőség, melyik az igaz???
2014. aug. 20. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:

C2H2 + Br2 --> C2H2Br2



m (Br2)= 48 g

M= 160 g/mol

n=m/M= 0,3 mol brómunk van--> 0,3 mol bróm 0,3 mol acetilénnel reagál



m (acetilén) oldat = 200 g

noa (oldott anyag) = 0,3 mol

M= 26 g/mol

moa (oldott anyag)= n*M= 7,8 g


m/m%= 7,8/200 * 100 = 3,9 %

2014. aug. 21. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:
a kettő közül egyik sem igaz :)
2014. aug. 21. 22:28