Hogyan kell bebizonyítani a molekulatömeg és a móltömeg közötti kapcsolatot?


2017. márc. 14. 15:53
 1/2 Arp Du ***** válasza:

A relatív molekulatömeg és a moláris tömeg a kérdés?


A moláris atomtömeg mérőszáma (ha a mértékegysége g/mol)

megegyezik az elem relatív atomtömegével.

pl. H (hidrogén) moláris atomtömege 1 g/mol (6*10^23 db atom tömege)

H relatív atomtömege 1 (a C atom tömegének 1/12-e)


A molekula tömege= az atomok tömegének összege

pl. H2O relatív molekulatömege= 1+1+16 =18

H20 moláris tömege= 1 g/mol +1 g/mol+ 16 g/mol =18 g/mol

2017. márc. 15. 18:30
 2/2 Arp Du ***** válasza:

-1 db H2O molekula tömege nagyon kicsi

-1 db H2O molekula tömege a C atom tömegének 1/12-éhez képest: relatív molekulatömeg 1+1+16=18 (relatív atomtömegek összege)

-6*10^23 db H2O molekula (1 molnyi H2O molekula) tömege: moláris tömeg (ált. rövidítve mól tömeg) 1g/mol +1g/mol +16g/mol =18g/mol (moláris atomtömegek összege)

2017. márc. 15. 18:53