2017. márc. 14. 15:53
1/2 Arp Du válasza:
A relatív molekulatömeg és a moláris tömeg a kérdés?
A moláris atomtömeg mérőszáma (ha a mértékegysége g/mol)
megegyezik az elem relatív atomtömegével.
pl. H (hidrogén) moláris atomtömege 1 g/mol (6*10^23 db atom tömege)
H relatív atomtömege 1 (a C atom tömegének 1/12-e)
A molekula tömege= az atomok tömegének összege
pl. H2O relatív molekulatömege= 1+1+16 =18
H20 moláris tömege= 1 g/mol +1 g/mol+ 16 g/mol =18 g/mol
2/2 Arp Du válasza:
-1 db H2O molekula tömege nagyon kicsi
-1 db H2O molekula tömege a C atom tömegének 1/12-éhez képest: relatív molekulatömeg 1+1+16=18 (relatív atomtömegek összege)
-6*10^23 db H2O molekula (1 molnyi H2O molekula) tömege: moláris tömeg (ált. rövidítve mól tömeg) 1g/mol +1g/mol +16g/mol =18g/mol (moláris atomtömegek összege)