Előre is köszi szépen a segítséget:)2014. márc. 11. 20:49
1/3 anonim válasza:
T = 283 K
p = 10^5 Pa
ρ = 2,5 kg/m³
----------
M = ?
pV = nRT --> V/n = RT/p = 8,314*283/10^5 = 0,023529 m³/mol
ρ = m/V --> m = ρ*V
M = m/M
M = ρ*V/n
M = 2,5*0,023529
M = 0,058823 kg/mol
M = 58,823 g/mol
2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2014. márc. 12. 13:51