Mekkora a gáz móltömege, ha 10celziuszon és normál nyomáson a sűrűsége 2,5 kg/köbméter?

Előre is köszi szépen a segítséget:)

2014. márc. 11. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

T = 283 K

p = 10^5 Pa

ρ = 2,5 kg/m³

----------

M = ?


pV = nRT --> V/n = RT/p = 8,314*283/10^5 = 0,023529 m³/mol


ρ = m/V --> m = ρ*V


M = m/M


M = ρ*V/n


M = 2,5*0,023529


M = 0,058823 kg/mol


M = 58,823 g/mol

2014. márc. 11. 21:24
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2014. márc. 12. 13:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. márc. 12. 16:23