2014. márc. 4. 18:55
2/2 anonim válasza:
I. Az ammónium-foszfát anyagmennyisége
M(ammónium-foszfát) = 149 g/mol
N = m/M = 30 g / 1d9 g/mol = 0,201 mol--> ez az oldott anyag anyagmennyisége
Az 1.oldat térfogata:
V1(oldat) 1,5 dm^3
c1 = n/V1 = 0,204/ 1,5dm^3 = 0,134 mol/dm^3
II.
n= 0,201 mol (ez nem változik, ugyanis csak vizet adtunk az oldathoz semmi mást, így a benne lévő anyag se nem csökkent, se nem nőtt)
V2(oldat) 2,5 dm^3
c2= n/V2 = 0,204/2,5 dm^3 = 0,0804 mol/dm^3
Remélem így érthető!
Csak a 30 g -ot át kellett váltani anyagmennyiségre és utána két térfogattal számolni ki külön külön az anyagmennyiség koncentrációt!