30 g (NH4) 3Po4 feloldjuk és így 1,5 dm3 oldatot kapunk, majd felhigitjuk 2,5 dm-re, mennyi a c1 és a c2? És mi mi, mármint, hogy pl moltömeg meg ilyenek

2014. márc. 4. 18:55
 1/2 egySanyi válasza:
Jó helyen jársz :)
2014. márc. 4. 18:59
 2/2 anonim ***** válasza:

I. Az ammónium-foszfát anyagmennyisége

M(ammónium-foszfát) = 149 g/mol

N = m/M = 30 g / 1d9 g/mol = 0,201 mol--> ez az oldott anyag anyagmennyisége

Az 1.oldat térfogata:

V1(oldat) 1,5 dm^3

c1 = n/V1 = 0,204/ 1,5dm^3 = 0,134 mol/dm^3

II.

n= 0,201 mol (ez nem változik, ugyanis csak vizet adtunk az oldathoz semmi mást, így a benne lévő anyag se nem csökkent, se nem nőtt)

V2(oldat) 2,5 dm^3

c2= n/V2 = 0,204/2,5 dm^3 = 0,0804 mol/dm^3


Remélem így érthető!

Csak a 30 g -ot át kellett váltani anyagmennyiségre és utána két térfogattal számolni ki külön külön az anyagmennyiség koncentrációt!

2014. márc. 5. 21:18