3 homoru 1domboru uveggel kepalkotas. 8cm-es sugarral de ebbol en nem tudtam meg semmit.2017. márc. 9. 20:31
2/2 anonim válasza:
ennyiből nem tudom, hogy lehet megoldani...de csakhogy láss a tanár, hogy legalább valamennyire foglalkoztál az anyaggal és keresgettél, itt van pár összefüggés: - A leképezési törvény: 1/t + 1/k = 1/f
- Nagyítás : N = K/T = k/t
- A törőképesség: D = 1/f