Boncza Matild kérdése:

SOS, matek házi! Hogyan kell megoldani?

A 414 km-es távolság két végpontjábol egyszerre indul egy 56km/h átlagsebességű tehergépkocsi és egy 82km/h átlagsebességű személygépkocsi egymással szemben . Hány óra múlva talàlkoznak? Hány km-t tesznek meg ezalatt?

2017. márc. 9. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

56+82=138

414:138=3

56*3=168

82*3=246

Tehat 3 oru mulva talkoznak. 168km es 246km teszenk meg.

2017. márc. 9. 20:43
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen!
2017. márc. 9. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2017. márc. 9. 21:17