Adott egy háromszög, és a köré rajzolt kör. A háromszög csúcsai a kör kerületét 4:5:6 arányban osztják háromfelé. Mekkorák a belső szögek?


Azt tudom, hogy a szögek arányosak az oldalakkal, de szerintem ezzel itt nem megyek sokra.

Előre is köszönöm a segítséget.



2017. márc. 8. 17:32
 1/4 anonim válasza:

Lehet hülyeséget mondok de hátha segít

Na összeadod a 4 5 6ot az ugye 15

Na es a kor az 360fokos (azt hiszem)

15=360°

Es a 360°:15=24 mert akkor a 24 az egy rész vagy fok vagy mixdd

24*4=96°

24*5=120°

24*6=144°


Ellenőrzés: 696°+120°+144°=360°


Azt hiszem így kell :)

2017. márc. 8. 17:56
 2/4 anonim válasza:
696ot félre írtam. Az sima 96
2017. márc. 8. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább itt nézd meg:

[link]

2017. márc. 8. 18:05
 4/4 dq ***** válasza:

> "Azt tudom, hogy a szögek arányosak az oldalakkal, de szerintem ezzel itt nem megyek sokra."


A szögek nem arányosak az oldalakkal. Viszont az ívekkel igen. Tehát a feladatod viszonylag rövid úton azzá alakul, hogy tudod egy háromszög szögeinek arányát, akkor ők mekkorák.


((ami pedig az a feladat, hogy tudod három szán összegét és arányát, mi ez a három szám))

2017. márc. 8. 18:14