Van három képlet ami alapján meg kellene határozni az ismeretlent

X1+X2+X3=0

2y1+2y1+4y2=18

4y2+4y3=6

Valaki tudna segíteni benne?


2017. márc. 2. 11:05
 1/4 dq ***** válasza:
100%
Próbáld meg úgy, hogy legyen értelme a feladatnak.
2017. márc. 2. 12:17
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam az első képletben is y van az x-ek helyett
2017. márc. 2. 13:55
 3/4 dq ***** válasza:

Először is, értelmezed amit látsz:

3 egyenlet, 3 ismeretlen, lineáris.

Ezentúl, ha ilyet látsz, ismerd fel.


Ennek a 'szokásos' megoldási módja (legalábbis amit legelőször tanítanak) az az, hogy az egyik változót kifejezed az elsőből, majd beírod a másodikba és a harmadikba, így azokban már csak 2-2 változó lesz.

A kapott 2 egyenlet 2 ismeretlen lineáris rendszert hasonlóan oldod meg.


A konkrét példán:


(I) átrendezve:

y1 = -y2 -y3


Beírva (II) és (III)-be:

4(-y2-y3) + 4y2 = 18 (II)

4y2 + 4y3 = 6 (III)


Ezt a kettőt megoldod, megkapod y2 és y3 értékeket, amiket beírva (I)-be megkapod y1-et is.


Általában a megoldás egyértelmű, de külön meg kell gondolni.

2017. márc. 2. 14:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2017. márc. 6. 23:26