A kérdésem annyi, hogy a végén (2x) lévővel, hogyan számoljam tovább, hogy tudjam ábrázolni? (Esetleg, ha kell leírom a további adatokat is)2016. okt. 29. 21:19
1/5 anonim válasza:
Teljes négyzetté alakítás szükséges:
3*x^2 + 2*x = 3*[x^2 + 2*x/3] = 3*[(x + 1/3)^2 - 4/9] = 3*(x+1/3)^2 - 4/3
Tehát ábrázolásnál először veszed az 3*x^2 függvény, ezt x irányban eltolod negatív irányban 1/3-dal, majd pedig y irányban lefele 4/3-dal.
2/5 anonim válasza:
Bocsi, elírtam, helyesen:
3*x^2 + 2*x = 3*[x^2 + 2*x/3] = 3*[(x + 1/3)^2 - 1/9] = 3*(x+1/3)^2 - 1/3
Értelemszerűen tehát y irányban lefele 1/3-dal tolod el.
3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D (órán semmi ilyet nem csináltunk csak úgy beírta a tanár emiatt nem gondoltam erre, hogy így alakítsam át) Életmentő számomra, mert egész éjszaka ültem volna felette, ha nem jövök rá :)
2016. okt. 29. 21:47
4/5 anonim válasza:
Ha megvan a minimum/maximum és a zérushelyek, akkor már nem kell más; a tanult íven össze kell kötni őket.
5/5 A kérdező kommentje:
Igen, minden más meg volt :D
2016. okt. 29. 23:58