Pár fizika kérdés, segítesz?


4, Egy kamion egyenes vonalban egyenletesen mozog. A húzóerő 2000N, a megtett út 2 km. Mennyi a végzett munka?


5, Töltsd ki a táblázatot!

F s W

10N 2J

100N 10km

1km 1000J

250N 5m

50N 500J


6, Írj két példát az egyoldalú emelő alkalmazásra!


7, Mit jelent az hogy, a víz faj hője kJ

Kg-°C?


8, Egészítsd ki az alábbi mondatot úgy hogy, igaz állítást kapj!

A teljesítmény megmutatja hogy,…………

9, Egy emelődaru 0,5 perc alatt emeli fel 9m magasra az építőanyagot. A kifejtett erőhatás 25000N. Hány KW a daru teljesítménye?


10, Vízmelegítés közben a víz által felvett hó 656 kJ. Közben a főzőlap 1640 kJ energiát fogyasztott el. Mekkora a melegítés hatásfoka?


2010. máj. 9. 20:45
 1/4 A kérdező kommentje:
az 5-ös nem kell
2010. máj. 9. 21:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első például nagyon könnyű, ezt igazán megtalálhattad volna a könyvben is, ha keresed. Szóval a munka egyenlő erő szorozva elmozdulás: 2000 N*2000 m, a megoldást J (joule)-ban kapod.
2010. máj. 9. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:

4, Egy kamion egyenes vonalban egyenletesen mozog. A húzóerő 2000N, a megtett út 2 km. Mennyi a végzett munka?


Megoldás:


F= 2000N;

s=2km (2000m)

-------------

L=F*s=2000N*2000m=4MJ.



6, Írj két példát az egyoldalú emelő alkalmazásra!


pejszer, feszítővas, gőzkazán biztosító szelepe, mozgócsiga, sajtolóberendezések, fékkarok. stb.


7, Mit jelent az hogy, a víz faj hője kJ

Kg-°C?


A fajhő megmutatja, hogy 1kg anyag 1 K-nel (C fokkal) való felmelegítéséhez hány Joule hőmennyiség szükséges.


8, Egészítsd ki az alábbi mondatot úgy hogy, igaz állítást kapj!


A teljesítmény megmutatja hogy, mekkora a berendezés munkasebessége.


9, Egy emelődaru 0,5 perc alatt emeli fel 9m magasra az építőanyagot. A kifejtett erőhatás 25000N. Hány KW a daru teljesítménye?


t=0,5 min (30sec)

h=9m

F=25000N

---------

P=?


P=L/t=(F*h)/t=(25000N*9m)/30sec=7500 W=7,5 kW.


10, Vízmelegítés közben a víz által felvett hó 656 kJ. Közben a főzőlap 1640 kJ energiát fogyasztott el. Mekkora a melegítés hatásfoka?


W(hasznos)=656 kJ

W(bevezetett)=1640 kJ

----------------------

éta=?


éta=(656kJ/1640kJ)=0,4. (40%)

2010. máj. 10. 19:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segítettél:)
2010. máj. 11. 18:18