Fizika gyorsulásos kérdés?


Meg kéne oldani ezt a feladatot, de nekem nem megy. Valaki tudja?


Egy autó 10 m/s sebességből 5 s alatt 20 m/s-ra gyorsul. Mennyi utat tesz meg ez alatt?


2011. szept. 22. 14:46
 1/3 BKRS ***** válasza:

5s alatt 10m/s-t gyorsult, a gyorsulas 2m/s^2

a megtett utat lehet ebbol is szamolni, meg ha egyenletes a gyorsulas, akkor 8.-ban lehet atlagolva:

10m/s sebesseggel 50m-t ment volna

20m/s sebesseggel 100m-t ment volna

Egyenletes gyorsulas eseten a ketto atlagat teszi meg: 75m-t.

Ha kozepsulis vagy, akkor meg ki kell szepen szamolni:

s=v0*t + a*t^2/2=10*5 m + 2*25/2 m=75 m

2011. szept. 22. 14:54
 2/3 A kérdező kommentje:
fuh, ez egy kicsit zavaros, de meg probálom megérteni, de nekem adat felvétel, meg pontos levezetés is kéne, betúkkel szóval pl a=... mert ezt az egészet nem értem :(
2011. szept. 22. 15:20
 3/3 A kérdező kommentje:
jaj már értem, nagyon köszi,sokat segítettél :)
2011. szept. 22. 17:54