Fizika kérdés! Hány dioptriás az a lencse, melynek fókusztávolsága 50 cm?

2011. jún. 6. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk ez a kérdés volt TZ-be.

1 dioptriás = 50cm-es lencse

2 dioptriás= 100cm-es lencse

stb...

2011. jún. 6. 15:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

F=1/D

D=1/F

ahol F a fókusztávolság ( méterben), D a dioptria.

0,5m fókusztávolságnak 2 dioptria felel meg.

2011. jún. 6. 15:15
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor most 1 vagy 2 dioptriás?


igen nekünk is ebbe lesz benne :)

2011. jún. 6. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
A dioptria egyenlő a fókusztávolság méterben megadott értékének a reciprokával.
2011. jún. 6. 15:52
 5/6 A kérdező kommentje:

nekem ez magas. :))

de értem. 1 dioptria akkor.

2011. jún. 6. 17:23
 6/6 anonim válasza:
56%

"A dioptria egyenlő a fókusztávolság méterben megadott értékének a reciprokával."

Tehát D (dioptria) = 1/f

fókusztávolság jele: f , a fókusztávolság reciproka ezt jelenti: 1/f

tehát D=1/0.5 (mert az 50cm-t méterben kell megadni) =2

2 DIOPTRIÁS BMEG!!!!

2013. máj. 28. 17:10